همسایه نی‌نی دار می‌شود

یکی از همسایه‌های ما تو مجتمعی که زندگی می‌کنیم هم حامله است. طرف‌های غروب می‌دیدمش که با مامانش پیاده‌روی می‌کنن. البته معلوم بود که ماه‌های آخره.

امروز صبح داشتیم سوار ماشین می‌شدیم که بریم دکتر دیدم داره از در خونه‌اش میاد ولی این بار با مامانش نبود با یه دختری که همسن و سال‌های خودش به نظر می‌اومد بود. از قیافه‌اش معلوم بود که درد داره و دست همراهش هم کیف وسایل بود. به علیرضا گفتم باور کن این داره زایمان می‌کنه. وقتی رسیدم به دکتر بعد از یه چند مدتی اونم وارد شد و فهمیدم که آره ظاهرا کیسه آبش پاره شده.

کلی تعجب کردم که چرا تو این وضعیت اومده دکتر و یه راست نرفته بیمارستان. این بود که از دکتر خودم پرسیدم الان همسایه‌مون رو دیدم اومده اینجا. مگه ما نباید از اول بریم بیمارستان. گفت نه اول باید زنگ بزنی به خط اورژانس ما. اگه روز باشه معمولا می‌گیم که بیای اینجا و یه چک می‌کنیم و بعد اگه لازم باشه می‌ری بیمارستان. اگه شب باشه به احتمال زیاد دکتر on call باهات صحبت می‌کنه و می‌فرستت بیمارستان.خوب شد اینو فهمیدم.

حالا همش کنجکاوم که این دختر همسایه‌مون کی برمی‌گرده با نی‌نی‌اش. و البته فضولیم هم گل کرده که شوهر و مامانش کجا بودن صبح. حالا شوهرش می‌گی شاید سرکار بوده ولی مامانش که به نظر میومد به خاطر دختره اومده اینجا چرا نبود؟

6 thoughts on “همسایه نی‌نی دار می‌شود

 1. من خودم

  رویا جان رفته بودم سفر این شد که دیر اومدم من در اصل لیست رو می خوام واسه چیزهایی که لازمه ببینم وگرنه که حتما مارک ها فرق داره. راستی نی نی کی به دنیا می یاد؟

 2. Anonymous

  You should watch The Business of Being Born (Trailer: http://www.thebusinessofbeingborn.com/trailer.php).
  I have never been given birth, or been pregnant for that matter. But I think there is a lot that you could learn from it. Especially if you are not really familiar with US’ medical system.
  P.S. my English text is weirdly justified in this box. Oh well.

  1. رویا Post author

   راجع به این فیلمه شنیده‌ام و می‌دونم که نتیجه‌گیریش به چه سمتیه. من متاسفانه یا خوشبختانه به سیستم دکتر و بیمارستان اعتماد بیشتری دارم و اصولا آدم ترسویی هستم . به همین خاطر ترجیح می‌دم که الان این فیلم رو نبینم که به نگرانی‌های الانم چیزی اضافه کنم. راجع به سیستم درمانی آمریکا هم البته بعد ۷ سال زندگی کردن اینجا چیزی که فهمیدم اینه که بیمه با بیمه، بیمارستان با بیمارستان و دکتر با دکتر فرق می‌کنه.مرسی از پیشنهاد به هر حال.

 3. nazila

  salam belakhre moafagh shodam chizi benevisam .enshaalla roozhay baghimoonde be salamati be payan berese , nini jan ro dar aghoosh begiri .shad bashid.

Comments are closed.