شلنگ!

خب یه مدت همش در مورد بچه‌دارشدن و بچه‌داری نوشتم. گفتم یه پست یه کم عام‌المنفعه‌تر بنویسم. البته متاسفانه این پست هم باز مخاطبانش خاصه و فقط به درد کسایی که در آمریکا زندگی می‌کنند می‌خوره. البته می‌دونم که مشکلش رو خیلی‌های دیگه هم دارن. اونم مشکل شلنگ دستشویی! کسانی که تو ایران زندگی می‌کنن این درد رو درک نمی‌کنند ولی واقعا یکی از معضلات بزرگ زندگی در اینجا اینه. دیده بودم که بعضی‌ها با جور کردن تکه‌های مختلفش از مغازه‌هایی که وسایل تعمیرات خونه می‌فروشن (مثل Home Depot) خودشون شلنگ درست کرده بودن. تو مغازه‌های ایرانی هم ظاهرا می‌شه وسیله‌هاش رو خرید. ولی ما که اینجا مغازه ایرانی نداریم و حوصله و همت جور کردن تکه‌های مختلف به هم رو هم نداشتیم تا چندوقت پیش از همون سیستم آفتابه استفاده می‌کردیم! مخصوصا که فکر می‌کردم تو خونه اجاره‌ای از این تغییر و تحولات نمی‌شه داد.

تو دوران حاملگی وب‌لاگ‌ها و وب سایت‌های مختلفی رو نگاه می‌کردم که برای اتاق و وسایل ایده بگیرم. یکیشون تصمیم داشتن که از پوشک یکبار مصرف استفاده نکنن (به خاطر اینکه محیط زیست رو آلوده نکنن) و کهنه ببندن بچه رو.  بعد برای همین به توالتشون شلنگ بسته بودن که کهنه‌های بچه رو اول یه آب بکشن که بعد همه رو با هم بندازن توی ماشین. عکسش رو که گذاشته بود دیدم دقیقا چیزیه که ما می‌خواهیم. ما این مدلش رو از آمازون خریدیم. ولی کافیه که دنبال diaper sprayer بگردین. خیلی جاها دارن.

این مدلش که ما گرفتیم یه مقدار گرون بود ولی خیلی نصب کردنش آسون بود و ترتمیز بود. ما برای شیر پایینی دستشویی یه شلنگ خریدیم ( supply line) چون لوله بود و اندازه‌اش ثابت بود ولی خیلی از خونه‌‌ها دیگه خودشون شلنگی هستن.

بعد کافیه که قسمت بالای شلنگ رو باز کنید و به جاش سه راهی که تو بسته‌ای که می‌خرید هست رو وصل کنید.

یه شیر هم داره که فشارش رو تنظیم کنید.

بقیه‌اش هم که ساده است.

وسایل هم فقط یه آچار فرانسه (adjustable wrench) احتیاج شد (که اونم به این خاطر بود که خیلی همه چیز قدیمی بود و سفت بسته شده بود) و چسب لوله‌کشی (Teflon Tape).

2 thoughts on “شلنگ!

Comments are closed.